Pisanje člankov za svoj blog?
Pisanje člankov, svojih pogledov in misli je zelo razširjeno, ampak, če želite pisati svoj blog potrebujete prostor za njihovo objavo!
Tudi vi pišete? Vse bolj popularno postaja objavljati svoje misli na kateri od spletnih platform. Morda ste prav vi naslednja blogerska zvezda katere članke bodo brali vsi. Lastna spletna stran ali enostaven blog v resnici nista tako komplicirana kot se zdi na prvi pogled. Med množico brezplačnih opcij za objavljanje, pa se bomo v tem članku posvetili eni najbolj popularnih, če ne najbolj popularni. WordPress!
Postavite si svojo WordPress spletno stran
Brezplačno spletno stran si lahko postavite na platformi WordPress, ki je ta hip verjetno najbolj popularna med vsemi. Je enostavna za administracijo in omogoča dodajanje praktično nešteto vtičnikov s katerimi obogatimo samo spletno stran. Vtičniki so orodja, ki nam omogočajo pravzaprav karkoli. Enako kot ta orodja so na voljo tudi brezplačne grafične predloge. Seveda si lahko omislite tudi bolj profesionalno, plačljivo različico, a za začetek bo brezplačna povsem dovolj.
Razlike med brezplačnim in plačljivim:
BREZPLAČNO:
- omejen nabor grafičnih predlog z osnovnimi funkcijami in prikazom znamke oblikovalca,
- ogromno brezplačnih vtičnikov, a večina jih celotno funkcionalnost nudi šele proti plačilu,
- ni stroška gostovanja,
- ne morete uporabiti svoje domene.
PLAČLJIVO:
- neskončna izbira profesionalnih grafičnih predlog v različnih spletnih trgovinah (večino boste lahko kupili za cca 50€),
- neskončno vtičnikov s katerimi bo vaša spletna stran postala zares uporabna in unikatna,
- uporaba lastne domene.
Izdelava spletnih strani WordPress
Na trgu je kar nekaj spletnih agencij in posameznikov, ki ponujajo izdelavo spletnih strani WordPress. Preverite in primerjajte kaj dobite za svoj denar. Bodite previdni pri vpijočih ponudbah o brezplačnih spletnih straneh in tistih za nekaj 10€. V tem primeru boste morali verjetno plačevati mesečno najemnino, spletna stran pa v resnici sploh ne bo vaša.
Pišite unikatne članke in vsebine
Če se podajate na blogersko pot, potem velja upoštevati nekaj osnovnih nasvetov. Pišite članke z unikatno vsebino, pišite v prvi vrsti zase, a z mislijo na bralca. Če tam zunaj ne bo ljudi, ki bi jih vaša vsebina zanimala, potem boste pisali samo zase. Držite se nekih osnovnih pravil glede postavitve in vsebine, da boste zadovoljili spletne iskalnike. Če bo vaš članek na določeno ključno besedo uvrščen na 65. mesto, ga verjetno nihče ne bo videl.
Če že imate spletno stran ali morda podjetje in nimate časa za pisanje člankov, lahko to zaupate zunanjim izvajalcem, ki bodo namesto vas spisali, uredili in objavili članek na vašem blogu. Držite se SEO smernic glede same optimizacije vsebine:
- Uporabite ključno besedo v naslovu članka,
- tekst razbijte v več odstavkov in poskrbite, da bodo stavki kratki in berljivi,
- pazite na slovnico,
- uporabite H3 med-naslove,
- v besedilo dodajte kakšno notranjo (na svojo stran) in zunanjo povezavo,
- optimizirajte fotografije (naj ne bodo večje od cca 800px in težje od 100kb).